“POLİSLER” oyunumuz 2016 -2017 sezonu boyunca her cuma saat 20:30 da #sahne3 de!!!

The Police/Polisler, Polonyalı oyun yazarı, senarist ve karikatürist Sławomir Mrożek’İn 1958 yılında yazdığı ilk eser olup erken dönemde yazdığı en beğenilen eserleri arasında yer almakta. Absürd tiyatro stilinde yazılmış oyun .1961 de NewYork da sahnelenmiş, sonra Amerikan  kanalı tarafından 1971 de televizyonda yayınlanmış ve 2007 yılında da Londra da sahnelenmiş,

Hayali bir ülkede ve belirsiz bir zamanda geçen oyunda , muhalefet kalmamış olup tek politik mahkum da serbest bırakılmak üzeredir.Sonrasını oyuna bırakıyorum.

Sevgili yönetmen Ümit ÇIRAK, büyük ustalıkla kaba komediden kaçarak gerçek kara komedi ile buluşturuyor bizi. Metne yaptığı çok hafif dokunuşlarla oyunun yazıldığı yılda Polonya’daki Stalinist terörü bize hiç de yabancı olmayan totaliter uygulamaları çağırıştırıyor.

Sahne3 ün fuayesinden başlayarak oyuna hazırlanıyorsunuz, küçük sahneye işlevsel bir sahne tasarımı yapılmış, Tüm oyuncular çok başarılı, her şeyden önce bize(şahsen bana) zevk alarak oynadıklarını bitse de gitsek modunda olmadıklarını yansıtıyorlar.Rüzgar Aksoy, Çağatay Çatal, Tolga Çıklaçiftçi, özgün oyunları ile bizi hem güldürüyorlar hem de kendimizi görmemiz için ayna tutuyorlar. Baran Bayraktar,’ın bilhassa ilk yarıda sadece mimikleri ile oyuna katkısına bayıldım.. Sibel Salihoglu, kısa rolunde çok başarılı,  sanıyorum ilk defa sahnede izlediğim Özenç Eren Yelçi ses tonu ve vurguları ile hareketlerini çok güzel tamamlıyor.

Süre: İki  Perde/75 dk
Bilet Fiyatları
: Tam 40 TL. – İndirimli 30 TL
Rezervasyon ve Bilgi için: 0 507 649 47 21
Biletler: Sahne3 Gişesi ve Biletix’te. 

web1 web2 web3 web4 web5 web6