Çağatay Çatal


1976 yılında İzmit’te doğdu.1999 yılında Marmara Üniversitesi Turizm Rehberliği bölümünden mezun oldu.

2000 yılında Değirmendere Belde Tiyatrosunda tiyatro eğitimi almaya başladı.Anton Çehov ve Neil Simon’ın “Sevgili Doktor”  ve Dario Fo’nun “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” isimli oyunlarında yer aldı.

2003 yılında Türvak Sinema Televizyon Eğitim Merkezinden burs kazanarak bu kurumda oyunculuk eğitimi almaya başladı.Eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli televizyon projelerinde yer almaya başladı.

2007 yılında Çağdaş Sinema Oyunculuk Atölyesinde Ümit Çırak, Ahmet Cemal, Senem Oluz, Ali Düşenkalkar gibi hocalarla çalıştı.

2010 yılında Stella Adler tekniğini öğrenmek üzere Los Angeles’a gitti. Stella Adler Konservatuarı’na bağlı Art of Acting Studio’da tekniğin en tanınmış hocası Ron Burrus’la çalışma fırsatı buldu.

Türkiye‘ye döndükten sonra 3Mota Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi’nde doğaçlama ve Stella Adler Tekniği üzerine eğitim vermeye başladı. Aynı zamanda bir çok isme oyuncu koçluğu yaptı.

2012 yılından itibaren Stefan Tsanev’in “Jeanne d’Arc’ın Öteki Ölümü” ve Tennessee Williams’ın kısa oyunlarından derlenen ‘”Çöküş Üçlemesi” oyunlarinda yönetmen yardımcılığı yaptı. Ahmet Cemal ve Onur Bayraktar’ın “Ben Nazım, Yaşarken ve Ölürken” adlı oyununda oynadı. Halen eğitmenliğin yanısıra tiyatro oyunculuğuna devam etmektedir.